Dziś kolejne produkty ZABŁOCKA.
Wyroby dr ZABŁOCKA to naturalne produkty do inhalacji, płukania gardła, nawilżania pomieszczeń oraz kąpieli kosmetycznych, mineralnych i wspomagających leczenie.
Posiadają najwyższe w świecie stężenie jodu i bardzo wysokie stężenie bromu, wapnia, magnezu, krzemu i selenu. Stosowane są: w lecznictwie uzdrowiskowym, ośrodkach SPA i w warunkach domowych.
Sól Algowo-Termalna. Bazą preparatu jest wysoko zmineralizowana naturalna Zabłocka sól termalna jodowo-bromowa, oraz algi morskie laminaria digitata i kompozycja zapachowa. Systematyczne kąpiele przynoszą olśniewający efekt dzięki synergii wynikającej z połączenia uznanych walorów odżywczych, nawilżających, kojących i regenerujących alg morskich i soli termalnej, połączonych z relaksującym działaniem aromatoterapii. Kolor wody przywołuje obraz wulkanicznych wysp oceanicznych a ujmujący zapach kieruje nasze myśli w kierunku rajskich plaż Seszeli, Karaibów, Tahiti lub Malediwów.
Kąpiel taka dzięki formule głębokiego nawilżenia zapewnia odczuwalnie piękną skórę, jej przyjemny zapach i długotrwałe uczucie świeżości.
Sól Termalna Krystalizacja soli następuje w tak zwanym procesie panwiowym który polega na długotrwałym gotowaniu zabłockiej solanki i jej stopniowym zatężaniu, aż do osiągnięcia stadium krystalizacji.
Mgiełka Solankowa Od lat stosowana jest w lecznictwie uzdrowiskowymi i w warunkach domowych na inhalacje zatok, gardła, krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc oraz płukanie gardła i ust.Zapewnia skuteczne domowe leczenie anginy, kataru, przeziębienia, kaszlu, grypy, aft, grzybic jamy ustnej i dolegliwosci przyzębia. Świetna też do płukania ust i gardła.
Solanka Termalna Przeznaczona jest do kąpieli kosmetycznych, mineralnych, podnoszących odporność w profilaktyce zdrowotnej, oraz do uzupełniania niedoborów jodu. Stosowana jest w wannach zwykłych i tych z hydromasażem a także w urządzeniach - masażerach do moczenia nóg.
W dolegliwościach skórnych np. przy trądziku i łuszczycy służy do okładów i wcierania w skórę.
Do kąpieli kosmetycznych stosujemy od 200 ml do 1 l solanki termalnej na wannę wody.
MOJA OPINIA: Na uwagę z pewnością zasługują sole. Są bardzo aromatyczne, ale nie sztuczne. Ich skład zasługuje na większą uwagę, zwłaszcza kiedy chcemy użyć w domowych warunkach coś naturalnego i leczniczego.
Podoba mi się fakt, że po otwarciu są one wilgotne. Zapach soli algowo termalnej jest przecudowny. Faktycznie nadają się one też do peelingu. Dobrze zdzierają martwy naskórek. Generalnie możemy połączyć przyjemne z pożytecznym czyli najpierw wypeelingować ciało, a potem spłukać je i wykorzystać tą sól do kąpieli.
Solankę termalną używałam tak naprawdę w formie płynnej pierwszy raz. Ale nie ma się co obawiać, bo ona równie dobrze działa na skórę, jak sypka sól. Jedynie transport tak dużej butelki np. na wakacje może być nieco kłopotliwy. Przydałaby się do niej też miarka do odmierzania odpowiedniej ilości mililitrów. Zapach solanki nie jest tak piękny jak soli algowej opisywanej wcześniej, ale w kąpieli praktycznie jest on niewyczuwalny.
Ostatni produkt to mgiełka. U nas zwykle stosowana do płukania jamy ustnej i gardła. Ma typowy słony smak, więc to kwestia przyzwyczajenia. Na bolące gardło jak znalazł.
Jestem pod wrażeniem składów tych produktów i ich dobroczynnego działania. Planuję od lat pojechać do jakiejś kopalni soli. I mam już nawet jedną wybraną. Może w tym roku się uda :)
Znacie wyroby Zabłockiej ?
Nie znam tych kosmetyków, ale zapowiadają się ciekawie.
OdpowiedzUsuńmgiełka na bolące gardło to zdecydowanie coś dla mnie
OdpowiedzUsuńoo jak ja lubię takie produkty ^^
OdpowiedzUsuńUwielbiam te produkty :)
OdpowiedzUsuńLubię takie produkty.
OdpowiedzUsuńChętnie bym wypróbowała. Czemu nie.
OdpowiedzUsuńSłyszałam, ale nie próbowałam.
OdpowiedzUsuńSoli jeszcze nie próbowałam - mówisz że warto???
OdpowiedzUsuńmiałam całą ulotkę z kosmetykami z tej serii, ale jakoś nigdy się nie zdecydowałam na wypróbowanie ich
OdpowiedzUsuńZnam, znam, robią ją niedaleko mnie.
OdpowiedzUsuńNie znam. Zapachy kuszą. Po takich bardziej leczniczych kosmetykach spodziewalabym się prędzej jakiegoś naturalnego smrodku.
OdpowiedzUsuńBardzo fajny post, można się dowiedzieć wielu rzeczy, dzięki temu wybrać coś dla siebie. Dzięki :)
OdpowiedzUsuń